Bendri duomenys.

 • Sostinė – Havana
 • Plotas – 110 860  kv. km.
 • Gyventojų skaičius –    11,27 milijonai  (2013 m.)
 • Pagrindinė kalba – ispanų
 • Pagrindinė religija – Romos katalikų 60 proc., protestantų 4 proc.
 • Valiuta –  Kubos pesas
 • Klimatas – karšta visus metus, lyja nuo gegužės iki spalio, uraganais rugpjūčio – lapkričio mėnesiais

Geografija.

Didžiausia ir labiausiai į vakarus nutolusi Vest Indijos sala – Kuba – plyti Meksikos įlankos prieigose. Šalį sudaro pagrindinė Kubos sala,mažesnė Chuventudo (Jaunystės) sala ir daugybė mažų negyvenamų salelių ir rifų. Kubos pietryčiuose stūkso Siera Meastros kalnai, kurių aukščiausias taškais 2000 m. Turkino viršūnė.Likusią salos dalį užima kalvotos aukštumos ir derlingos lygumos, kuriose auginamas tabakas, cukrus ir kitos atogrąžų žemės ūkio kultūros. Taip pat esama vertingos medienos, geležies, vario ir nikelio kasyklų, iš pradžių eksploatuotų amerikiečių bendrovių, o vėliau atitekusių valstybei.

Istorija.

Kubą 1492 metais atrado Kolumbas, o maždaug po 20 metų nukariavo ispanai. Vergai iš Afrikos čia pradėti vežti nuo 1523 metų iki vergijos panaikinimo. 1886 m. Po ilgo korumpuotos vyriausybės valdymo 1868 m. kilo pilietinis karas – po šio sekė antras nepriklausomybės karas 1895 m. JAV karo laivas „Maine“ nuskendo Havanos uoste 1898 m., įžiebdamos Ispanijos ir Amerikos karą, kurį ispanai pralaimėjo. Kuriam laikui įsigalėjo amerikiečių karinė valdžia. JAV atsitraukė 1901 m. ir šalis tapo nepriklausoma respublika, o jos pirmasis prezidentas išrinktas 1902 metais. Nuo komunistų revoliucijos, įvykusios 1959 metais, kai dešiniojo sparno diktatorių Fulgecio Batista y Zaldivarą nuvertė Fidelio Kastro ir Che Guevaros vadovaujami sukilėliai, Kuba buvo tvirtai valdoma Kastro. 1961 m. JAV nutraukė diplomatinius santykius su Kuba ir įvedė prekybos embargą. Po to sekė pragaištingas Kiauliū įlankos incidentas, kurio metu JAV mėgino įsiveržti į Kubą ir nuversti žiaurų ir antiamerikietiškąjį Kastro rėžimą. 1962 m. sovietų raketų dislokavimas išprovokavo Kubos raketų krizę, kuri galėjo tūrėti katastrofiškų padarinių. Laimė, jos buvo išvengta. Daug nepatenkintų kubiečių savanoriškai pasitraukė iš šalies XX a. 7 ir 8 dešimtmečiais ir dar daugiau tokių atsirado 9 dešimtmetyje, kai emigracija tapo legali.                   .

Įdomūs faktai:

 • Kuboje labai mažas nusikalstamumo lygis.
 • Kuba – didžiausia Karibų jūros sala.
 • Pakrantės ilgis – 5745 km, joje gausu paplūdimių.
 • Salos forma primena krokodilą, tad dažnai Kuba ispaniškai vadinama El Caimán arba El Crocodrilo.
 • Kubiečiai labai myli šunis, čia kiekviename name auginamas bent vienas šuo, o katinai namie neauginami.
 • Lietaus metu kubiečiai neina nei į darbą, nei į mokyklą. Kuboje tai laikoma pateisinama neatėjimo priežastis.

Informacija turistams:

Ne vienam, perskaičiusiam šį pavadinimą, vaizduotėje pirmiausia iškyla pietietiškas gamtovaizdis: senovinės mašinos, spalvoti nameliai, stiprus romas, skani kava, salsos ritmai ir daug šypsenų! Ir ne be reikalo – saulė šiame krašte šviečia maždaug 330 dienų per metus, todėl atostogų nuotaikos čia nejausti tiesiog neįmanoma! Nuostabūs paplūdimiai, paslaptingi sąsiauriai, visada linksmai nusiteikę vietiniai gyventojai, egzotiška gamta. Kelionė į Kubą nepaliks Jūsų abejingais!