Bendri duomenys.

 • Sostinė – Ryga
 • Plotas –63 701 kv. km.
 • Gyventojų skaičius – apie 2 290 237(2005 liepa)
 • Pagrindinės kalbos – latvių.
 • Pagrindinė religija –  krikščionių.
 • Valiuta – Euras
 • Klimatas –  šiltos vasaros, šaltos žiemos.

Geografija.

Kartu su Estija ir Lietuva Latvija sudaro vadinamąsias šiaurės Europos Baltijos valstybes. JI išsidėsčiusi rytinėje Baltijos jūros pakrantėje ir Rygos įlankoje. Šiaurėje ribojasi su Estija, pietuose- su Lietuva, taipgi su Rusija rytuose ir Baltarusija pietryčiuose. Latvija, aukštesnė Livonija- miškingas ir turtingas upių, tekančių derlingomis žemumomis, kraštas. Rytinė dalis- kalvota. Latvija ežeringa šalis, yra nemažai melioruotinų vietų.

Istorija.

Po Lietuvos  ir Lenkijos valstybės ir Švedijos valdymo Latvija XVIII a. buvo aneksuota Rusijos. Ji pasiskelbė nepriklausoma respublika 1918 m., kai tapo akivaizdu, kad Rusija po revoliucijos ir kariaudama Pirmajame pasauliniame kare nusilpo. Po to sekė beveik du dešimtmečiai demokratinio gyvenimo met7, veikiant daugiapartinei politinei sistemai. 1934 m. 5vykus Latvijos ministro pirmininko vadovaujamam perversmui, sek4 autoritarinio valdymo metai iki pat Sovietų Sąjungos okupacijos 1940 m., kai Latvija tapo sąjungine Sovietų Sąjungos respublika.

1941-44 m. Latviją okupavo Vokietija, o pasibaigus Antrajam pasauliniam karui Rusija pradėjo prievartinę asimiliaciją : latviai buvo tremiami į Rusijos gilumą, o rusai įkurdinami Latvijoje. Kartu buvo ribojamas latvių kalbos vartojimas. Šalis vėl atgavo nepriklausomybę subyrėjus Sovietų Sąjungai 1991 m.

199 m. Latvija tapo Pasaulinio Prekybos organizacijos nare, o 2004 m. įsijungė į NATO ir ES.

Tradiciškai, Latvija yra žemės ūkio kraštas, tačiau po Antrojo pasaulinio karo ji virto pramonine šalimi, gaminančia autobusus, krovininius automobilius, geležinkelio įrangą, sintetinį pluoštą, žemės ūkio techniką, skalbimo mašinas ir elektroniką bei kitas plataus vartojimo prekes. Laipsniškai perėjimas prie prekybos su Europa po Sovietų Sąjungos žlugimo teigiamai paveikė Latvijos ekonomiką, kurį nuo 2000 m. yra viena greičiausiai augančių Europoje.

Įdomūs faktai.

 •  Iki XII amžiaus po Kr. Latvijos teritorijoje gyveno pagoniškos baltų gentys: žiemgaliai, kuršiai, sėliai. X amžiuje lyvių (latvių protėvių) gentys priėmė stačiatikybę, sekant Kijevo Rusijos pavyzdžiu.
 • ·Ryga – vienos iš seniausių vaistinių gimtinė Europoje. Jos įkūrimo data – 1357 metai, vieta – Rotušės aikštė. 1920 metais Rygoje buvo 35 vaistinės, 1938-tais – 78. Naujas puslapis Rygos vaistinių istorijoje – 1940 metai. Jos buvo nacionalizuotos.
 • Liepojoje, Kungu gatvėje 24, yra namas, kur apsistodavo ir lėbavo rusų caras. Sąskaita už jo apgyvendinimą vėliau buvo rasta miesto rotušės archyvuose, todėl kad apmokėti caro puotas teko iš miesto iždo.
 • Latvijoje didžiausias mokestis tabako gaminiams – jis sudaro 80 % cigarečių kainos.
 • Latvijos sostinė Ryga – vienas didžiausių Baltijos šalių miestų.
 • Rygos senamiestis įtrauktas į UNESCO.
 • Ventas Rumba, esantis Latvijoje – yra plačiausias krioklys Europoje.
 • Miškai užima apie 50 procentų visos šalies teritorijos.
 • Latvija, vienintelė iš Baltijos šalių, kurioje yra cirkas.
 • Rygos oro uostas yra didžiausias tarp Baltijos šalių.

Kelionė į Latviją – puikus kelionės tikslo pasirinkimas, norintiems trumpam savaitgaliui pabėgti iš namų, tiek pakeliauti ilgiau po kaimynines šalis.

Saulėtą vasaros dieną smagu kartu su šeima praleisti Jūrmalos kurorte mėgaujantis smėlėta Baltijos jūros pakrante ir nuostabia gamta, o jei vasaros diena ne tokia šilta – tikrai nepasigailėsite pajūrio smėlį  iškeitę į garsųjį „Līvu akvaparką“. Tai puiki pramoga šeimai, kur tėveliai gali ramiai mėgautis SPA procedūromis, kol vaikai tyrinėja parko vandens kalnelius ir čiuožyklas, kurių yra daugiau nei 45. Norintiems aktyvaus poilsio ir nenutrūkstamos kelionės, siūlome rinktis turą po Latviją, kurio metu rekomenduojame aplankyti pagrindinius istorinius objektus.  Rundalės rūmai, Agluonos bazilika, Gaujos nacionalinis parkas, Ventspilis bei Cesi senamiestis – tai tik dalelė ką Jums gali parodyti Latvija.

Keliaujantys pas kaimynus, dažniausiai lankomasi šalies sostinėje Rygoje. Jaukus senamiestis, graži architektūra, daugybė kavinukių, restoranų ir suvenyrų parduotuvių, muziejai ir bažnyčios bei gausus naktinio gyvenimo pasirinkimas. Nedidelių barų, klubų ir užeigu Ryga tikrai nestokoja, tad telieka išsirinkti labiausiai patikusią!

Žiemos sporto mėgėjus, norinčius netoli namų išbandyti naujas trasas, sniego sezonu kviečia net 35 Latvijos slidinėjimo centrai, kuriuose išbandysite tiek slidės, tiek snieglentes ar net rogutes.  Tad belieka išsirinkti kelionės tikslą ir datą! Vos kelios valandos kelionės automobiliu, ir Jūs jau Latvijoje.