Bendri duomenys.
Geografija.
Singapūras – tai respublika saloje, esančioje šalia pietinio Malakos pusiasalio galo. Su žemynu šalį jungia pylimas, nutiestas per Džohoro sąsiaurį. Vietovę daugiausiai sudaro žemumos ir švelniai kalvotas centrinis plokščiakalnis. Kadaise Singapūras buvo dengiamas drėgnų atogrąžų miškų, tačiau šiandien jų nedaug belikę. Žemės ūkis šalyje nėra itin reikšmingas.
Istorija.
11299 m. įkurta gyvenvietė, kurios pirmasis pavadinimas buvo Tumasikas, tačiau XIV a.m\, ji buvo sunaikinta, greičiausiai javiečių. Ji vėl iškilo kaip Singapūra (liūto miestas) ir vėliau buvo prijungta prie Malakos sultonato. 1819 m. salą iš Džohoro sultono išsinuomavo seras Stamfordas Rafflesas, priklausęs britų Rytų Indijos kompanijai, ir įkūrė sostinę Singapūrą. 1826 m. jis, kartu su Penangu ir Malaka, tapo D. Britanijos Sąsiaurių kolonijų dalimi bei buvo valdomas Bengalijos gubernatoriaus. 1832 m. Singapūras tapo Sąsiauriu kolonijų sostine, ir jo judrus uostas ėmė traukti kinų ir indų emigrantus. 1858 m. Sąsiaurių kolonijas ėmėsi valdyti D. Britanijos vyriausybė ir 1867 m. jos tapo D. Britanijos karališkąją kolonija.
Antrojo pasaulinio karo metu Singapūrą užgrobė japonai bei į nelaisvę paėmė dešimtis tūkstančių britų ir australų. Nugalėjus japonus buvo atkurta britų valdžia. 1946 m. Singapūras tapo atskirta Britanijos kolonija, o nepriklausomybę įgijo 1959 m. Šalis kartu su Malaja, Sabahu ir Saravaku 1963 m. prisijungė prie Malaizijos federacijos, tačiau išstojo 1965 m. ir tais pačiais metais tapo Britanijos Tautų Sandraugos nare. Liaudies veikimo partijos vadovas Li Kvan Ju atėjo į valdžią 1959 m. ir 31 metus ėjo ministro pirmininko pareigas iki atsistatydinimo 1990 m. 1999 m. valstybės galva tapo Sellapanas Rama Nathanas, o šiuo metu valstybės vadovas yra Tony Tan Ken Yam.
Įdomūs faktai.