Bendri duomenys.
Geografija.
Kartu su daugybe mažesnių salų Puerto Rikas yra labiausiai į rytus nutolusi Didžiųjų Antilų salyno Karibų šalis. Rytinėje Karibų jūros dalyje Puerto Riką nuo Hispaniolos salos ir Dominikos Respublikos skiria Monos sąsiauris, o per jūrą tiesiogiai pasiekiamas Panamos kanalas ir Ramusis valdenynas. Šalies šiaurėje esanti San Chuaso sostinė yra vienas geriausių Karibų regiono uostų. Puerto Riką galime įsivaizduoti turint stačiakampio formos teritoriją, kurioje kalnynus skiria iš rytų į vakarus įsiterpę slėniai. Šiaurinėje pakrantėje plyti derlingos lygumos, visur smėlėti paplūdimiai.
Istorija.
Puerto Riką, vieną iš seniausių ispanų nausėdijų Naujajame Pasaulyje, 1493 m. atrado Kristupas Kolumbas – tuo metu vietiniai gyventojai aravakai jį vadino Boriquenu. Po aneksijos 1509 m. šią žemę 400 metų valdė Ispanija. Per šį laiką vietiniai gyventojai buvo beveik išnaikinti, o vietoj jų darbui plantacijose buvo atgabenti vergai iš Afrikos. 1898 m., po Ispanijos – Amerikos karo, Puerto Rikas buvo perleistas Jungtinių Valstijų globon, tačiau sudarant laisvos asociacijos sutartį su JAV. Visi įgaliojimai vietinei vyriausybei buvo suteikti 1952 m. Vėliau buvo laisvai apsispręsta visiems laikams išlaikyti susidariusį status quo. Valstybės galva yra prezidentas George W. Bushas, vyriausybei nuo 2005 m. vadovauja gubernatorius Anibalas Acevedo – Vila.
Puerto Riko ekonomika yra viena labiausiai klestinčių Karibų regione. Žemės ūkio produkciją, anksčiau buvusią pagrindiniu pajamų šaltinių, gerokai lenkia farmacinių medžiagų, elektronikos, aprangos ir maisto pramonė, nors tebėra svarbūs pieno ūkiai ir galvijininkystė.
Įdomūs faktai.