Bendri duomenys.
Geografija.
Vakarų Europos šalis Belgija turi priėjimą prie Šiaurės jūros, o iš kitų pusių ją supa Olandija, Vokietija, Liuksemburgas ir Prancūzija. Šalis išsiskiria pietryčiuose plytinčia Ardėnų aukštuma bei plokščiomis žemumomis, iš kurių vandenį surenka Maso ir Šeldės upės.
Istorija.
Belgijos istorija – ilga ir permaininga, prasidėjusi Julijui Cezariui nukariavus keltiškas belgų gentis ir prijungus jas prie Romos imperijos. Vėlesnė istorija glaudžiai susijusi su kaimyninėmis Europos šalimis. Belgijos sienomis apribotoje teritorijoje išliko daugiau meno, architektūros bei istorinę vertę turinčių kūrinių, nei daugelyje kitų jos kaimynių.
Belgija tapo nepriklausoma nuo Nyderlandų, arba Žemųjų šalių, kurių nare ji buvo nuo Napaleono karų pabaigos (1815 metais), po nacionalinio sukilimo 1830 m. ir Leopoldui I tapus karaliumi. Antrojo pasaulinio karo metais Belgiją okupavus Vokietijai, šalis buvo žiauriai nuniokota. Leopoldui III atsisakius sosto 1951 metais karaliumi tapo Boduenas.
Flamandiškai kalbama šiaurinėje Belgijos dalyje, o prancūzų ir valonų (prancūzų tarmė) kalbos naudojamos Valonijoje, šalies pietuose. 1993 metais buvo priimta federacinė valdymo sistema su trimis parlamentais: Flandrijos, Valonijos, Briuselio, kuri pagaliau pripažino regionus ir suteikė autonomiją. Belgija greitai atsigavo po II pasaulinio karo ir nuo to laiko tęsiasi jos ekonominis augimas.
Idomūs faktai.