Bendri duomenys.
Geografija.
Vokietija, esanti Europos viduryje, tęsiasi nuo Šiaurės jūros ir Baltijos pajūrio šiaurėje iki Alpių pietuose ir sausumoje ribojasi su 9 valstybėmis: Austrija, Belgija, Čekija, Danija, Prancūzija, Liuksemburgu, Olandija, Lenkija ir Šveicarija. Derlingos dirbamos šiaurės Vokietijos lygumos žemės yra nusėtos lagūnomis palei Baltijos pakrantę ir drėkinamos Elbės, Vėzerio ir Oderio upių vandenimis. Šioje lygumoje taip pat įsikūrę ir industriniai Hamburgo, Bremeno, Hanoverio ir Kylio miestai. Rytuose yra sostinė – Berlynas, o šiaurės vakaruose plyti šalies pramonės svarbiausia dalis – Reino, Rūro, Saaro slėniai.
Istorija.
486 m. Merovingų dinastijos karalius Chlodvigas I užkariavo pietinę ir vakarinę Vokietiją, kartu su Tiuringija, o vėliau Karolis Didysis išplėtė valdas iki Elbės ir 800 m. tapo imperatoriumi. Paskui buvo įkurta Šventoji Romos imperija arba Pirmasis Reichas gyvavęs 962-1806 m. Po Karolio Didžiojo mirties Vokietija atsiskyrė nuo Prancūzijos ir tapo feodalinę galingų kunigaikštysčių sistema.
1806 m. Vokietija pagal Vienos kongreso sutartį tapo federacija. Po Antrojo pasaulinio karo Vokietija buvo nugalėta ir padalinta į kelias dalis. Vakarų Vokietija ilgainiui tapo didžiausia Europos galybe ir Europos Ekonomikos Bendrijos , dabar Europos Sąjungos steigėja ir nare.
1999 m. sausio 1 dieną Vokietijoje įvestas piniginis vienetas – euras. Euras tapo vienintelė valiuta naudojama kasdieniems sandoriams.
Įdomūs faktai.