Bendri duomenys.
Geografija.
Vietnamas – šalis Pietryčių Azijoje, ribojasi su Kinija, Laosu, Kamboža, ją skalauja Pietų Kinijos jūra. Tiktai apie penktadalį teritorijos užima lygumos, tarp jų dvi lėkštos žemos deltos: Raudonosios upės pačioje šiaurėje ir Mekongo pietuose. Likusi šalies dalis daugiausia kalnuota ar kalvota bei apaugusi tankiais miškais.
Istorija.
Apie Vietnamo kilmę yra sukurta daugybė legendų, bet tikra yra tik tai, kad Kinija valdė Vietnamą nuo 208 m. pr. Kr. Iki X amžiaus. Vietnamas tapo nepriklausomas 939 m., kai kinai buvo nugalėti mūšyje. Budizmas buvo įvestas XI amžiuje.
1858 m. Prancūzija įsiveržė į Vietnamą, ir iki 1884 m. buvo užkariavusi Vietnamo valstybę. Po 1884 metų Vietnamas buvo padalintas į Tonkino (Šiaurės Vietnamą) ir Anamo (Pietų Vietnamą) protektoratus, kurie kartu su Laosu ir Kambodža sudarė Indokiniją.
Antrojo pasaulinio karo metu Vietnamą okupavo Japonija. Tuo metu susiformavo partizaninis jūdejimas Vietminas, kuris nugalėjo japonus ir nuvertė buvusio Anamo imperatoriaus Bao Dajaus marionetinį režimą. 1946-1954 m. kilo Vietnamo karas (Prancūzija norėjo susigražinti Vietnamą), tačiau jiems nepavyko.
1976 m. šalis buvo suvienyta Šiaurės Vietnamo vyriausybės, kaip Vietnamo Socialistinė respublika, o tūkstančiai pietiečių buvo įkalinti. Per paskutinius 30 metų Vietnamas atsigavo nuo karo, sovietų paramos praradimo ir griežtos centralizuotai planuojamos ekonomikos.
Įdomūs faktai.